Anders Holmberg har ca 20 års erfarenhet av att jobba som arkitekt och grundade Anders Holmberg Arkitekter 2007, och har sedan dess genomfört hundratals projekt inom både den privata och den kommersiella sektorn. Vår vision är att göra arkitekttjänsten tillgänglig för alla och att skapa arkitektur som håller hela livet. Kontoret finns både i Stockholm och Västerås (HK) och består av ett arkitektteam med vitt olika bakgrunder och erfarenheter, något som ger oss en bred blick och ännu bredare kompetens. Idag är vi 20 anställda, vilket gör oss till ett familjärt kontor där alla har en god relation till varandra.

Anders_edited.jpg

Anders Holmberg – Arkitekt SAR/MSA/ägare & VD 

anders@andersholmberg.se

Pekka.png

Pekka Rintala – Kundansvarig

pekka@andersholmberg.se

+46703617171

Omaima.png

Omaima Alafif – Arkitekt MSA 

omaima@andersholmberg.se

+46769655101

Filip H.png

Filip Holmberg – Arkitektur

filip@andersholmberg.se

+46700474277

Filip T.png

Filip Tångring – Arkitektur

filip.t@andersholmberg.se

+46738519282

Göbbe.png

Emil Holmberg  Praktikant 

emil@andersholmberg.se 

+46707476490

Göbbe.png

Martin Lättman – Arkitekt MSA

martin@andersholmberg.se

+46760474476

Paulina.png

Paulina Springfeldt – Organisation

Paulina@andersholmberg.se

+46707131737

Oskar.png

Oskar Thell – Byggnadsingenjör/Arkitektur

oskar@andersholmberg.se

+46709692058

Alicia.png

Alicia Sivertsson – Modellbyggare/Designer 

alicia@andersholmberg.se

+46733910268

Lazia.png

Lazia Abduola  Byggnadsingenjör/Arkitektur

lazia@andersholmberg.se

+46730803006

Göbbe.png

Ana Escalante – Arkitekt AIA/MSA

ana@andersholmberg.se

+46702451458

Cecilia.png

Cecilia Hedberg – Inredningsarkitekt

cecilia@andersholmberg.se

+46703460371

Anna-Lena.png

Anna-Lena Wickman – Administration, PR

annalena@andersholmberg.se 
+46 707280137

Sara.png

Sara Bogeling – Arkitekt MSA

sara@andersholmberg.se

+46739205699

Sofia.png

Sofia Wallin – Arkitekt MSA

sofia.w@andersholmberg.se

+46760501108 

Magnus.png

Magnus Eriksson –  Formgivare/Arkitektur

magnus@andersholmberg.se

+46707388133 

Edvin.png

Edvin Edström – Arkitekt MSA

edvin@andersholmberg.se

+46707266322

Göbbe.png

Vegard Lindroth – 3D Grafiker/Visualiserare
vegard@andersholmberg.se

+46721818366

Göbbe.png

Rebecka Blomqvist – Arkitekt Cand.Arch.

rebecka@andersholmberg.se 

+4528834413